• minedu logo transp new

    Η Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας & Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αττικής έχει την έδρα της στην Αθήνα, Αναστασίου Τσόχα 15-17 και είναι αρμόδια για θέματα Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του νομού Αττικής. Έχει υπό την εποπτεία της 3.564 σχολικές μονάδες και ειδικότερα 2.548 σχολεία πρωτοβάθμιας και 1.016 σχολεία δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης.

    Από την 1η Απρίλιου του 2019, Περιφερειακός Διευθυντής Εκπαίδευσης Αττικής είναι ο Δρ. Κόσυβας Γεώργιος, εκπαιδευτικός Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης κλάδου ΠΕ03 (ΑΔΑ: ΩΩΤΗ4653ΠΣ-ΒΔ3).

Π

Δ

Ε

 

Α

τ

τ

ι

κ

ή

ς

Phonebook-icon32x32  maps-icon32x32  rss-icon48x48

Γραμμή Βοηθείας

help line

safe line

SaferInternet4Kidslogo

sos-line

S

@

f

e

r

 

I

n

t

e

r

n

e

t

ΠΥΣΠΕ ΑΤΤΙΚΗΣ 2019-2020

ΠΥΣΠΕ Α' ΑΘΗΝΑΣΠΥΣΠΕ Β' ΑΘΗΝΑΣ | ΠΥΣΠΕ Γ' ΑΘΗΝΑΣ | ΠΥΣΠΕ Δ' ΑΘΗΝΑΣ
ΠΥΣΠΕ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ  | ΠΥΣΠΕ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣΠΥΣΠΕ ΠΕΙΡΑΙΑ

ΠΥΣΠΕ Α' ΑΘΗΝΑΣ

Α. Τακτικά μέλη

  1. Παπαγεωργίου Αναστάσιος, κλ. ΠΕ70, Δ/ντής της Δ/νσης ΠΕ Α΄ Αθήνας, ως Πρόεδρος.  
  2. Στεργίου Δημήτριος, κλ. ΠΕ70, του 40ου Δημ. Σχολείου Αθηνών, ως Αντιπρόεδρος.
  3. Χρόνη Βασιλική, κλ. ΠΕ70, του 40ου Δημ. Σχολείου Αθηνών, ως μέλος.                                                        
  4. Ρέππα Κωνσταντίνα, κλ. ΠΕ70, του 144ου Δημ. Σχολείου Αθηνών, ως αιρετό μέλος.
  5. Ρουμπής Παναγιώτης, κλ. ΠΕ70, του 96ου Δημ. Σχολείου Αθηνών, ως αιρετό μέλος.

Β. Αναπληρωματικά μέλη αντίστοιχα

  1. Χρήστου Αμαλία, κλ. ΠΕ06, Προϊσταμένη Εκπ/κών Θεμάτων της Δ/νσης ΠΕ Α΄ Αθήνας.
  2. Στυλιανόπουλος Περικλής-Νεκτάριος, κλ. ΠΕ70, του 36ου Δημ. Σχολείου Αθηνών.
  3. Τζελής Σόλων, κλ. ΠΕ70, του 8ου Δημ. Σχολείου Ν. Φιλαδέλφειας.
  4. Παραφόρου Αλεξάνδρα, κλ. ΠΕ70, του 5ου Δημ. Σχολείου Γαλατσίου, ως αναπληρωματικό αιρετό μέλος.
  5. Κέγκος Φίλιππος, κλ. ΠΕ70, Δ/ντής του 64ου Δημ. Σχολείου Αθηνών, ως αναπληρωματικό αιρετό μέλος.

Εκπρόσωποι ειδικών περιπτώσεων

Ι. Εκπρόσωποι της Ομοσπονδίας Ιδιωτικών Εκπαιδευτικών Λειτουργών Ελλάδας (Ο.Ι.Ε.Λ.Ε.)

Α. Τακτικά μέλη

  1. Κουρουτός Μιχάλης, κλ. ΠΕ03, του Ιδιωτικού Σχολείου «Λεόντειο Λύκειο Πατησίων».
  2. Χριστόπουλος Γιώργος, κλ. ΠΕ70, του Ιδιωτικού Σχολείου «Μοντεσσοριανά Σχολεία».

Β.Αναπληρωματικά μέλη αντίστοιχα

  1. Κωστούση Ευγενία, κλ. ΠΕ11, του Ιδιωτικού Σχολείου «Γεννάδειος Σχολή».
  2. Γιώτη Τζωρτζίνα, κλ. ΠΕ70, του Ιδιωτικού Σχολείου «Λεόντειος Σχολή Πατησίων».

Επιπλέον τακτικά και αναπληρωματικά μέλη στο εν λόγω Συμβούλιο, όταν κρίνονται θέματα επιλογής στελεχών εκπαίδευσης ως εξής:

A.   Τακτικά μέλη

  1. Παύλου Γεωργία, κλ. ΠΕ60, Συντονίστρια εκπαιδευτικού έργου, του 1ου ΠΕΚΕΣ Αττικής.
  2. Φίκα Ουρανία, κλ. ΠΕ70, του 72ου Δ.Σ. Αθηνών, εκπαιδευτικός με 15ετή υπηρεσία.

B. Αναπληρωματικά μέλη αντίστοιχα

  1. Χαβιάρης Πέτρος, κλ. ΠΕ70, Συντονιστής εκπαιδευτικού έργου, του 1ου ΠΕΚΕΣ Αττικής.
  2. Ρουμπάνη Ευαγγελία, κλ. ΠΕ60, του 15ου Νηπιαγωγείου Αθηνών, εκπαιδευτικός με 15ετή υπηρεσία.

Γραμματέας ορίζεται η Κόφφα Μαρία, ειδικότητας ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων, της Δ/νσης ΠΕ Α΄ Αθήνας, με αναπληρώτριά της, την Ασημακοπούλου Αργυρώ, κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, της Δ/νσης ΠΕ Α΄ Αθήνας.

Η θητεία των τακτικών και των αναπληρωματικών μελών του ανωτέρω Συμβουλίου είναι διετής, αρχίζει την 1η Ιανουαρίου του 2019 και λήγει την 31η Δεκεμβρίου του 2020.

 

ΠΥΣΠΕ Β' ΑΘΗΝΑΣ

Α. Τακτικά μέλη

  1. Παπαγιάννη Αικατερίνη, κλ. ΠΕ70, Αναπληρώτρια Δ/ντρια της Δ/νσης ΠΕ Β΄ Αθήνας, ως Πρόεδρος.
  2. Σκριβάνου Ιωάννα, κλ. ΠΕ70, του 12ου Δημ. Σχολείου Χαλανδρίου, ως Αντιπρόεδρος.
  3. Καχρίλα Θεοδώρα, κλ. ΠΕ70, του 3ου Δημ. Σχολείου Αμαρουσίου.
  4. Γεωργόπουλος Σωτήριος, κλ. ΠΕ70, Δ/ντής του 6ου Δημ. Σχολείου Βριλησσίων, ως αιρετό μέλος                   
  5. Σαρδέλης Ιωάννης, κλ. ΠΕ70, του 1ου Δημ. Σχολείου Ν. Ερυθραίας, ως αιρετό μέλος

Β. Αναπληρωματικά μέλη αντίστοιχα

  1. Δουρούκας Κωνσταντίνος, κλ. ΠΕ70, Δ/ντης του 16ου Δ.Σ. Αμαρουσίου.
  2. Τζήκα Αναστασία, κλ. ΠΕ70, του 5ου Δημ. Σχολείου Χολαργού.
  3. Αλβανός Δούκας, κλ. ΠΕ70, του 1ου Δημ. Σχολείου Αμαρουσίου.
  4. Βλαχόπουλος Νικόλαος, κλ.ΠΕ70, Δ/ντής του 3ου Δημ. Σχολείου Μεταμόρφωσης,ως αναπληρωματικό αιρετό μέλος
  5. Λιάκου Κωνσταντίνα, κλ. ΠΕ60, του 2ου Νηπ. Μεταμόρφωσης, ως αναπληρωματικό αιρετό μέλος

Εκπρόσωποι ειδικών περιπτώσεων

Ι. Εκπρόσωποι της Ομοσπονδίας Ιδιωτικών Εκπαιδευτικών Λειτουργών Ελλάδας (Ο.Ι.Ε.Λ.Ε.)

Α. Τακτικά μέλη

  1. Σαρρής Χρήστος, κλ. ΠΕ4.02, του Ιδιωτικού Σχολείου «Κωστέα-Γείτονα»
  2. Χριστόπουλος Γιώργος, κλ. ΠΕ70, του Ιδιωτικού Σχολείου «Μοντεσσοριανά Σχολεία».

Β. Αναπληρωματικά μέλη αντίστοιχα

  1. Κωστούση Ευγενία, κλ. ΠΕ11, του Ιδιωτικού Σχολείου «Γεννάδειος Σχολή».
  2. Κάζαγλης Δημήτριος, κλ. ΠΕ11, του Ιδιωτικού Σχολείου «Ιόνιος Σχολή».

Επιπλέον τακτικά και αναπληρωματικά μέλη στο εν λόγω Συμβούλιο, όταν κρίνονται θέματα επιλογής στελεχών εκπαίδευσης ως εξής:

  1. Τακτικά μέλη
  1. Λιούμπη Παρασκευή, κλ. ΠΕ11, Συντονίστρια εκπαιδευτικού έργου, του 2ου ΠΕΚΕΣ Αττικής.
  2. Τζώρτζης Θεόφιλος, κλ. ΠΕ70,  του 5ου Δημ. Σχολείου Βριλησσίων, εκπαιδευτικός με 15ετή υπηρεσία.
  1. Αναπληρωματικά μέλη αντίστοιχα
  1. Ταβουλάρη Ζαχαρούλα, κλ. ΠΕ70, Συντονίστρια εκπαιδευτικού έργου, του 2ου ΠΕΚΕΣ Αττικής
  2. Κιργινάς Σωτήριος, κλ. ΠΕ70,  του 11ου Δημ. Σχολείου Ν. Ιωνίας, εκπαιδευτικός με 15ετή υπηρεσίας

Γραμματέας ορίζεται η Βαλαλή Μαρία, κλάδου ΠΕ Διοικητικού-Οικονομικού, που υπηρετεί στη Δ/νση ΠΕ Β΄ Αθήνας, με αναπληρώτριά της την Βλάμη Αγγελική, ειδικότητας ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων, που υπηρετεί στη Δ/νση ΠΕ Β΄ Αθήνας.

Η θητεία των τακτικών και των αναπληρωματικών μελών του ανωτέρω Συμβουλίου είναι διετής, αρχίζει την 1η Ιανουαρίου του 2019 και λήγει την 31η Δεκεμβρίου του 2020.

 

ΠΥΣΠΕ Γ' ΑΘΗΝΑΣ

Α. Τακτικά μέλη

  1. Στάμος Αδάμ, κλ. ΠΕ70, Διευθυντής της Δ/νσης ΠΕ Γ΄ Αθήνας, ως Πρόεδρος.
  2. Μεϊντάση Αθανασία, κλ. ΠΕ70, του 1ου Ειδ. Δημ. Σχολείου Περιστερίου, ως Αντιπρόεδρος.
  3. Γελαδάρης Επαμεινώνδας, κλ. ΠΕ70, του 25ου Δημ. Σχολείου Ιλίου, ως μέλος.
  4. Δασκαλάκη Όλγα, κλ. ΠΕ70, του 24ου Δημ. Σχολείου Ιλίου, ως αιρετό μέλος.
  5. Παληγεώργος Βασίλειος, κλ. ΠΕ70, του 30ου Δημ. Σχολείου Περιστερίου, ως αιρετό μέλος.

Β. Αναπληρωματικά μέλη αντίστοιχα

  1. Καρούσος Δημήτριος, κλ. ΠΕ70 Προϊστάμενος Εκπ/κών Θεμάτων της Δ/νσης ΠΕ   Γ΄ Αθήνας
  2. Παπαδοπούλου Χριστίνα, κλ. ΠΕ70, του 2ου Δημ. Σχολείου Χαϊδαρίου.
  3. Χρονόπουλος Γεώργιος, κλ. ΠΕ70, του 3ου Δημ. Σχολείου Καματερού.
  4. Τσουκάλης Δημήτριος, κλ. ΠΕ70, Αναπλ. Δ/ντής του 6ου Δημ. Σχολείου Χαϊδαρίου, ως αναπληρωματικό αιρετό μέλος
  5. Κουμπή Σοφία, κλ. ΠΕ06, του 4ου Δημ. Σχολείου Περιστερίου, ως αναπληρωματικό αιρετό μέλος.

Εκπρόσωποι ειδικών περιπτώσεων. Εκπρόσωποι της Ομοσπονδίας Ιδιωτικών Εκπαιδευτικών Λειτουργών Ελλάδας (Ο.Ι.Ε.Λ.Ε.)

Α. Τακτικά μέλη

       1. Κουρουτός Μιχάλης, κλ. ΠΕ03, του Ιδιωτικού Σχολείου «Λεόντειο Λύκειο Πατησίων»

       2. Γούλας Αλέξανδρος, κλ. ΠΕ07, του Ιδιωτικού Σχολείου «Ι.Μ. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ»

Β. Αναπληρωματικά μέλη αντίστοιχα

     1. Χριστόπουλος Γεώργιος, κλ. ΠΕ70, του Ιδιωτικού Σχολείου «ΜΟΝΤΕΣΣΟΡΙΑΝΑ ΣΧΟΛΕΙΑ»

     2. Κάζαγλης Δημήτριος, κλ. ΠΕ11, του Ιδιωτικού Σχολείου «Ιόνιος Σχολή».

Επιπλέον τακτικά και αναπληρωματικά μέλη στο εν λόγω Συμβούλιο, όταν κρίνονται θέματα επιλογής στελεχών εκπαίδευσης ως εξής:

A.   Τακτικά μέλη

  1. Τσιαμπάση Φανή, κλ.ΠΕ70, Συντονίστρια εκπαιδευτικού έργου, του 3ου ΠΕΚΕΣ Αττικής.
  2. Παπάρα Γεωργία , κλ. ΠΕ70, του 33ου Δημ. Σχολείου Περιστερίου, εκπαιδευτικός με 15ετή υπηρεσία.  

B.   Αναπληρωματικά μέλη αντίστοιχα

  1. Τσούτσουβα Μαρία, κλ. ΠΕ70, Συντονίστρια εκπαιδευτικού έργου, του 3ου ΠΕΚΕΣ Αττικής.
  2. Αλεξόπουλος Κωνσταντίνος, κλ. ΠΕ70, του 45ου Δημ. Σχολείου Περιστερίου, εκπαιδευτικός με 15ετή υπηρεσία.

Γραμματέας ορίζεται η Δούναβη Ελένη, ειδικότητας ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων, της Δ/νσης ΠΕ Γ΄ Αθήνας, με αναπληρώτριά της την Μπονταϊτη Φωτεινή, κλάδου ΠΕ Διοικητικού-Οικονομικού, της Δ/νσης ΠΕ Γ΄ Αθήνας.

Η θητεία των τακτικών και των αναπληρωματικών μελών του ανωτέρω Συμβουλίου είναι διετής, αρχίζει την 1η Ιανουαρίου του 2019 και λήγει την 31η Δεκεμβρίου του 2020.

 

ΠΥΣΠΕ Δ' ΑΘΗΝΑΣ

Α. Τακτικά μέλη

  1. Κέντρος Γεώργιος, κλ. ΠΕ70, Διευθυντής της Δ/νσης ΠΕ Δ΄ Αθήνας, ως Πρόεδρος.
  2. Μαντζαβράκου Ανθή, κλ. ΠΕ70, του 2ου Δημ. Σχολείου Ν. Σμύρνης, ως       Αντιπρόεδρος.
  3. Θανόπουλος Ιωάννης, κλ. ΠΕ70, του 1ου Δημ. Σχολείου Π. Φαλήρου.
  4. Χατζηδημητρίου Ευστράτιος κλ. ΠΕ70, Δ/ντής του 6ου Δημ. Σχολείου Αγ. Δημητρίου, ως αιρετό μέλος.
  5. Μιχαλιού Αικατερίνη, κλ. ΠΕ70, Αναπλ. Δ/ντρια του 11ου Δημ. Σχολείου Αγ. Δημητρίου, ως αιρετό μέλος.

Β. Αναπληρωματικά μέλη αντίστοιχα

1. Σαγιά Γεωργία, κλ. ΠΕ70, Προϊσταμένη Εκπ/κών Θεμάτων της Δ/νσης ΠΕ Δ΄ Αθήνας

  1. Πάστρα Αργυρώ, κλ. ΠΕ70, του 4ου Δημ. Σχολείου Αργυρούπολης.
  2. Τσιγκούνης Ιωάννης, κλ. ΠΕ70, του 12ου Δημ. Σχολείου Γλυφάδας.
  3. Ψυχογυιός Βελισσάριος, κλ. ΠΕ70, Υποδ/ντής του 5ου Δημ. Σχολείου Μοσχάτου, ως αναπληρωματικό αιρετό μέλος.
  4. Αναγνωσταράς Ιωάννης, κλ. ΠΕ70, Υποδ/ντής του 14ου Δημ. Σχολείου Γλυφάδας, ως αναπληρωματικό αιρετό μέλος.

Εκπρόσωποι ειδικών περιπτώσεων

Ι. Εκπρόσωποι της Ομοσπονδίας Ιδιωτικών Εκπαιδευτικών Λειτουργών Ελλάδας (Ο.Ι.Ε.Λ.Ε.)

Α. Τακτικά μέλη

  1. Κουρουτός Μιχάλης, κλ. ΠΕ03, του Ιδιωτικού του Ιδιωτικού Σχολείου «Λεόντειο Σχολή Πατησίων».
  2. Κωστούση Ευγενία, κλ. ΠΕ11, της «ΓΕΝΝΑΔΕΙΟΥ Σχολής»

Β. Αναπληρωματικά μέλη αντίστοιχα

  1. Καραμεσίνης Φώτης, κλ. ΠΕ02, του Ιδιωτικού Σχολείου «ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΓΕΙΤΟΝΑ ΒΑΡΗΣ».
  2. Χριστόπουλος Γεώργιος, κλ. ΠΕ70, του Ιδιωτικού Σχολείου «ΜΟΝΤΕΣΣΟΡΙΑΝΑ ΣΧΟΛΕΙΑ»

Επιπλέον τακτικά και αναπληρωματικά μέλη στο εν λόγω Συμβούλιο, όταν κρίνονται θέματα επιλογής στελεχών εκπαίδευσης ως εξής:

A.       Τακτικά μέλη

  1. Σαλαγιάννη Μαρία, κλ. ΠΕ60, Συντονίστρια εκπαιδευτικού έργου, του 4ου ΠΕΚΕΣ Αττικής.
  2. Μπελιά Ελένη, κλ. ΠΕ70, του 6ου Δημ. Σχολείου Αλίμου, εκπαιδευτικός με 15ετή υπηρεσία.

B.   Αναπληρωματικά μέλη αντίστοιχα

  1. Ζουγανέλη Άννα, κλ. ΠΕ70, Συντονίστρια εκπαιδευτικού έργου, του 4ου ΠΕΚΕΣ Αττικής.
  2. Βαρυτιμιάδης Θεόδωρος, κλ. ΠΕ70, του 1ου Δημ. Σχολείου Ελληνικού, εκπαιδευτικός με 15ετή υπηρεσία. 

Γραμματέας ορίζεται ο Σακογιάννης Ιωάννης, κλ. ΠΕ70, ο οποίος υπηρετεί με απόσπαση στη Δ/νση ΠΕ Δ΄ Αθήνας με αναπληρώτριά του την Παυλιόγλου Χρυσάνθη, κλάδου ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων της Δ/νσης ΠΕ Δ΄ Αθήνας.

Η θητεία των τακτικών και των αναπληρωματικών μελών του ανωτέρω Συμβουλίου είναι διετής, αρχίζει την 1η Ιανουαρίου του 2019 και λήγει την 31η Δεκεμβρίου του 2020.

 

ΠΥΣΠΕ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Α. Τακτικά μέλη

  1. Ξυθάλη Βασιλική, κλ. ΠΕ70, Διευθύντρια της Δ/νσης ΠΕ Ανατ. Αττικής, ως Πρόεδρος
  2. Ντότσικα Μαγδαληνή, κλ.ΠΕ70, του 4ου Δημ. Σχολείου Αχαρνών, ως Αντιπρόεδρος  
  3. Προκοπίου Χρήστος, κλ. ΠΕ70,   του       3ου Δημ. Σχολείου Βούλας                                                   
  4. Τρίμπος Δημήτριος, κλ. ΠΕ70, του 27ου Δημ. Σχολείου Αχαρνών, ως αιρετό μέλος              
  5. Πούλος Άγγελος, κλ. ΠΕ70, του 3ου Δημ. Σχολείου Γέρακα, ως αιρετό μέλος

Β. Αναπληρωματικά μέλη αντίστοιχα

  1. Νικολετσόπουλος Δημήτριος, κλ. ΠΕ70, Προϊστάμενος Εκπ/κών Θεμάτων της Δ/νσης ΠΕ Ανατ. Αττικής.  
  2. Λιόντου Ευφροσύνη, κλ. ΠΕ70, του       13ου Δημ. Σχολείου Αχαρνών.
  3. Λεμπέσης Κυριάκος, κλ. ΠΕ70, του       4ου Δημ. Σχολείου Βούλας                                                        
  4. Σφυρή Μαρία, κλ. ΠΕ70, του 22ου Δημ. Σχολείου Αχαρνών, ως αναπληρωματικό αιρετό μέλος.
  5. Ρούπας Ιωάννης, κλ. ΠΕ70, Υποδ/ντής του 1ου Δημ. Σχολείου Παιανίας, ως αναπληρωματικό αιρετό μέλος.

Εκπρόσωποι ειδικών περιπτώσεων

Ι. Εκπρόσωποι της Ομοσπονδίας Ιδιωτικών Εκπαιδευτικών Λειτουργών Ελλάδας (Ο.Ι.Ε.Λ.Ε.)

Α. Τακτικά μέλη

  1. Κουρουτός Μιχάλης, κλ. ΠΕ03, του Ιδιωτικού Σχολείου «Λεόντειο Λύκειο Πατησίων».
  2. Γούλας Αλέξανδρος, κλ. ΠΕ07, του Ιδιωτικού Σχολείου «Ι.Μ. Παναγιωτοπούλου».

Β. Αναπληρωματικά μέλη αντίστοιχα

     1. Σαρρής Χρήστος, κλ. ΠΕ4.02, του Ιδιωτικού Σχολείου «ΚΩΣΤΕΑ-ΓΕΙΤΟΝΑ»

     2. Ντάλα Έλλη, κλ. ΠΕ70, του Ιδιωτικού Εκπαιδευτηρίου «Ο ΠΛΑΤΩΝ»

 

Επιπλέον τακτικά και αναπληρωματικά μέλη στο εν λόγω Συμβούλιο, όταν κρίνονταιθέματα επιλογής στελεχών εκπαίδευσης ως εξής:

A.   Τακτικά μέλη

  1. Ευθυμιοπούλου Αγαπούλα, κλ. ΠΕ60,Συντονίστρια εκπαιδευτικού έργου του 5ου ΠΕΚΕΣ Αττικής
  2. Τσαμπαλίκας Μιχαήλ , κλ. ΠΕ70, του Δημ. Σχολείου Τύμβου Μαραθώναεκπαιδευτικός με 15ετή υπηρεσία 

B.  Αναπληρωματικά μέλη αντίστοιχα

  1. Χαρίτος Βασίλειος, κλ. ΠΕ70,Συντονιστής εκπαιδευτικού έργου του 5ου ΠΕΚΕΣ Αττικής
  2. Δέδε Δέσποινα , κλ. ΠΕ70, του 6ου Δημ. Σχολείου Γέρακα       εκπαιδευτικός με 15ετή υπηρεσία  

Γραμματέας ορίζεται η Αργυράκη Σταυρούλα, ειδικότητας ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων, που υπηρετεί στη Δ/νση ΠΕ Ανατολικής Αττικής, με αναπληρώτριά της τη Βασιλείου Κωνσταντίνα, ειδικότητας ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων, που υπηρετεί στη Δ/νση ΠΕ Ανατολικής Αττικής.

Η θητεία των τακτικών και των αναπληρωματικών μελών του ανωτέρω Συμβουλίου είναι διετής, αρχίζει την 1η Ιανουαρίου του 2019 και λήγει την 31η Δεκεμβρίου του 2020.

 

ΠΥΣΠΕ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Α. Τακτικά μέλη

  1. Σπύρου Παναγιώτης, κλ. ΠΕ70, Διευθυντής της Δ/νσης ΠΕ Δυτικής Αττικής, ως Πρόεδρος.
  2. Βαβούλη Σταμάτα, κλ. ΠΕ70, του 4ου Δημ. Σχολείου Ασπροπύργου, ως Αντιπρόεδρος.
  3. Λάμψας Νικόλαος, κλ. ΠΕ70, του 3ου Δημ. Σχολείου Μεγάρων,   ως μέλος.                                                                                       
  4. Μπίρμπας Θεόδωρος, κλ. ΠΕ70, Δ/ντής του 9ου Δημ. Σχολείου Ελευσίνας, ως αιρετό μέλος
  5. Ιακώβου Λεμονιά, κλ. ΠΕ70,  του 10ου Δημ. Σχολείου Ελευσίνας, ως αιρετό μέλος.        

Β. Αναπληρωματικά μέλη αντίστοιχα

  1. Χαλάτση  Λουλούδη, κλ. ΠΕ70, Προϊσταμένη Εκπ/κών Θεμάτων της Δ/νσης ΠΕ Δυτ. Αττικής
  2. Ελευθεριάδη Σοφία, κλ. ΠΕ60, του 9ου Νηπ. Ελευσίνας,
  3. Νιαγουλίδης Θεόδωρος, κλ. ΠΕ70, του 5ου Δημ. Σχολείου Ελευσίνας
  4. Γεωργούλης Κωνσταντίνος, κλ. ΠΕ70, Δ/ντής του 7ου Δημ. Σχολείου Μεγάρων, ως αναπληρωματικό αιρετό μέλος.
  5. Ηλιοπούλου Σταυρούλα, κλ. ΠΕ70, Υποδ/ντρια του 10ου Δημ. Σχολείου Ελευσίνας, ως αναπληρωματικό αιρετό μέλος.

Εκπρόσωποι ειδικών περιπτώσεων

Ι. Εκπρόσωποι της Ομοσπονδίας Ιδιωτικών Εκπαιδευτικών Λειτουργών Ελλάδας (Ο.Ι.Ε.Λ.Ε.)

Α. Τακτικά μέλη

  1. Κάζαγλης Δημήτριος, κλ. ΠΕ11, της Ιδιωτικής Σχολής «ΙΟΝΙΟΣ».
  2. Γούλας Αλέξανδρος, κλ. ΠΕ07, του Ιδιωτικού Σχολείου «Ι.Μ. Παναγιωτοπούλου».

Β. Αναπληρωματικά μέλη αντίστοιχα

  1. Διαβολάκης Θανάσης, κλ. ΠΕ11, που υπηρετεί στα εκπαιδευτήρια «Αυγουλέα-Λιναρδάτου»
  2. Κωστούση Ευγενία, κλ. ΠΕ11, που υπηρετεί στη «Γεννάδειο Σχολή»

Επιπλέον τακτικά και αναπληρωματικά μέλη στο εν λόγω Συμβούλιο, όταν κρίνονται θέματα επιλογής στελεχών εκπαίδευσης ως εξής:

   A.     Τακτικά μέλη

  1. Κουφόπουλος Ιωάννης, κλ. ΠΕ70,Συντονιστής εκπαιδευτικού έργου του 3ου ΠΕΚΕΣ Αττικής
  2. Θηβαίου Στυλιανή, κλ. ΠΕ70, του 10ου Δημ. Σχολείου Ασπροπύργου,εκπαιδευτικός με 15ετή υπηρεσία  

B.    Αναπληρωματικά μέλη αντίστοιχα

  1. Βουβούση Μαρία, κλ. ΠΕ60,Συντονίστρια εκπαιδευτικού έργου του 3ου ΠΕΚΕΣ Αττικής
  2. Αντωνιάδη Παναγιώτα,   κλ. ΠΕ70, του 9ου Δημ. Σχολείου Ελευσίνας,εκπαιδευτικός με 15ετή υπηρεσία  

Γραμματέας ορίζεται η Ζαφείρη Ήρα, κλ.ΠΕ79.01, η οποία υπηρετεί με απόσπαση στη Δ/νση Π.Ε. Δυτ. Αττικής, με αναπληρώτριά της την Κωστακιώτη Αικατερίνη, ειδικότητα ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, η οποία υπηρετεί στη Δ/νση ΠΕ Δυτικής Αττικής.

Η θητεία των τακτικών και των αναπληρωματικών μελών του ανωτέρω Συμβουλίου είναι διετής, αρχίζει την 1η Ιανουαρίου του 2019 και λήγει την 31η Δεκεμβρίου του 2020.

 

ΠΥΣΠΕ ΠΕΙΡΑΙΑ

Α.Τακτικά μέλη:

  1. Νίκας Λεωνίδας, κλ. ΠΕ70, Διευθυντής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά, ως Πρόεδρος
  2. Μανωλάκος Πέτρος, κλ. ΠΕ70, του 1ου Ειδικού Δημ. Σχολείου Πειραιά,ως Αντιπρόεδρος.            
  3. Λιάπη Βασιλική, κλ. ΠΕ70, του 23ου Δημ. Σχολείου Κερατσινίου, ως μέλος.
  4. Λεπτουργίδου Αικατερίνη, κλ. ΠΕ70, του 12ου Δημ. Σχολείου Κερατσινίου, ως αιρετό μέλος.
  5. Μεντάκης Αναστάσιος, κλ. ΠΕ79.01, του 1ου Δημοτικού Σχολείου Πειραιά, ως αιρετό μέλος.

Β. Αναπληρωματικά μέλη αντίστοιχα

  1. Σακκιώτης Ιωάννης , κλ. ΠΕ70, Προϊστάμενος Εκπ/κών Θεμάτων της Δ/νσης ΠΕ Πειραιά
  2. Νικολάου Ηλίας, κλ. ΠΕ70, του 3ου Δημ. Σχολείου Κορυδαλλού.
  3. Κιναλή Μαρία, κλ. 70, του 40ου Δημ. Σχολείου Πειραιά.
  4. Κουτσώνης Βύρωνας, κλ. ΠΕ70, του 18ου Δημ. Σχολείου Πειραιά.
  5. Σαββάκη Ελένη , κλ. ΠΕ70, Δ/ντρια του 9ου Δημ. Σχολείου Πειραιά.

Εκπρόσωποι ειδικών περιπτώσεων

Ι. Εκπρόσωποι της Ομοσπονδίας Ιδιωτικών Εκπαιδευτικών Λειτουργών Ελλάδας (Ο.Ι.Ε.Λ.Ε.)

Α. Τακτικά μέλη

  1. Κουρουτός Μιχάλης, κλ. ΠΕ03, που υπηρετεί στο «ΛΕΟΝΤΕΙΟ Λύκειο Πατησίων»».
  2. Χριστόπουλος Γιώργος, κλ. ΠΕ70, που υπηρετεί στα «ΜΟΝΤΕΣΣΟΡΙΑΝΑ ΣΧΟΛΕΙΑ».

Β. Αναπληρωματικά μέλη αντίστοιχα

  1. Καραμεσίνης Φώτης, κλ. ΠΕ02, των εκπαιδευτηρίων «ΓΕΙΤΟΝΑ ΒΑΡΗΣ».
  2. Κωστούση Ευγενία, κλ. ΠΕ11, που υπηρετεί στη «Γεννάδειο Σχολή»

Επιπλέον τακτικά και αναπληρωματικά μέλη στο εν λόγω Συμβούλιο, όταν κρίνονται θέματα επιλογής στελεχών εκπαίδευσης ως εξής:

A.         Τακτικά μέλη

  1. Μέλλιου Κυριακή, κλ. ΠΕ60, Συντονίστρια εκπαιδευτικού έργου, του 6ου ΠΕΚΕΣ Αττικής.
  2. Τσουλφάς Θεόδωρος , κλ. ΠΕ70, του 1ου Δημ. Σχολείου Δραπετσώνας, εκπαιδευτικός με 15ετή υπηρεσία.

B.     Αναπληρωματικά μέλη αντίστοιχα

  1. Καλαματιανού Μαρία, κλ. ΠΕ70, Συντονίστρια εκπαιδευτικού έργου, του 6ου ΠΕΚΕΣ Αττικής.
  2. Καπλάνη Μαρία, κλ. ΠΕ70, του 12ου Δημ. Σχολείου Πειραιά, εκπαιδευτικός με 15ετή υπηρεσία.

Γραμματέας ορίζεται η Κάτσαρη Δωροθέα, ειδικότητας ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων, που υπηρετεί στη Δ/νση ΠΕ Πειραιά, με αναπληρώτριά της, την Τσολάκη Αικατερίνη, κλάδου ΠΕ Διοικητικού-Οικονομικού, που υπηρετεί στη Δ/νση ΠΕ Πειραιά.

Η θητεία των τακτικών και των αναπληρωματικών μελών του ανωτέρω Συμβουλίου είναι διετής, αρχίζει την 1η Ιανουαρίου του 2019 και λήγει την 31η Δεκεμβρίου του 2020.

 

 

ΠΥΣΠΕ Α' ΑΘΗΝΑΣ

Α. Τακτικά μέλη

  1. Παπαγεωργίου Αναστάσιος, κλ. ΠΕ70, Δ/ντής της Δ/νσης ΠΕ Α΄ Αθήνας, ως Πρόεδρος.  
  2. Στεργίου Δημήτριος, κλ. ΠΕ70, του 40ου Δημ. Σχολείου Αθηνών, ως Αντιπρόεδρος.
  3. Χρόνη Βασιλική, κλ. ΠΕ70, του 40ου Δημ. Σχολείου Αθηνών, ως μέλος.                                                        
  4. Ρέππα Κωνσταντίνα, κλ. ΠΕ70, του 144ου Δημ. Σχολείου Αθηνών, ως αιρετό μέλος.
  5. Ρουμπής Παναγιώτης, κλ. ΠΕ70, του 96ου Δημ. Σχολείου Αθηνών, ως αιρετό μέλος.

Β. Αναπληρωματικά μέλη αντίστοιχα

  1. Χρήστου Αμαλία, κλ. ΠΕ06, Προϊσταμένη Εκπ/κών Θεμάτων της Δ/νσης ΠΕ Α΄ Αθήνας.
  2. Στυλιανόπουλος Περικλής-Νεκτάριος, κλ. ΠΕ70, του 36ου Δημ. Σχολείου Αθηνών.
  3. Τζελής Σόλων, κλ. ΠΕ70, του 8ου Δημ. Σχολείου Ν. Φιλαδέλφειας.
  4. Παραφόρου Αλεξάνδρα, κλ. ΠΕ70, του 5ου Δημ. Σχολείου Γαλατσίου, ως αναπληρωματικό αιρετό μέλος.
  5. Κέγκος Φίλιππος, κλ. ΠΕ70, Δ/ντής του 64ου Δημ. Σχολείου Αθηνών, ως αναπληρωματικό αιρετό μέλος.

Εκπρόσωποι ειδικών περιπτώσεων

Ι. Εκπρόσωποι της Ομοσπονδίας Ιδιωτικών Εκπαιδευτικών Λειτουργών Ελλάδας (Ο.Ι.Ε.Λ.Ε.)

Α. Τακτικά μέλη

  1. Κουρουτός Μιχάλης, κλ. ΠΕ03, του Ιδιωτικού Σχολείου «Λεόντειο Λύκειο Πατησίων».
  2. Χριστόπουλος Γιώργος, κλ. ΠΕ70, του Ιδιωτικού Σχολείου «Μοντεσσοριανά Σχολεία».

Β.Αναπληρωματικά μέλη αντίστοιχα

  1. Κωστούση Ευγενία, κλ. ΠΕ11, του Ιδιωτικού Σχολείου «Γεννάδειος Σχολή».
  2. Γιώτη Τζωρτζίνα, κλ. ΠΕ70, του Ιδιωτικού Σχολείου «Λεόντειος Σχολή Πατησίων».

Επιπλέον τακτικά και αναπληρωματικά μέλη στο εν λόγω Συμβούλιο, όταν κρίνονται θέματα επιλογής στελεχών εκπαίδευσης ως εξής:

A.   Τακτικά μέλη

  1. Παύλου Γεωργία, κλ. ΠΕ60, Συντονίστρια εκπαιδευτικού έργου, του 1ου ΠΕΚΕΣ Αττικής.
  2. Φίκα Ουρανία, κλ. ΠΕ70, του 72ου Δ.Σ. Αθηνών, εκπαιδευτικός με 15ετή υπηρεσία.

B. Αναπληρωματικά μέλη αντίστοιχα

  1. Χαβιάρης Πέτρος, κλ. ΠΕ70, Συντονιστής εκπαιδευτικού έργου, του 1ου ΠΕΚΕΣ Αττικής.
  2. Ρουμπάνη Ευαγγελία, κλ. ΠΕ60, του 15ου Νηπιαγωγείου Αθηνών, εκπαιδευτικός με 15ετή υπηρεσία.

Γραμματέας ορίζεται η Κόφφα Μαρία, ειδικότητας ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων, της Δ/νσης ΠΕ Α΄ Αθήνας, με αναπληρώτριά της, την Ασημακοπούλου Αργυρώ, κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, της Δ/νσης ΠΕ Α΄ Αθήνας.

Η θητεία των τακτικών και των αναπληρωματικών μελών του ανωτέρω Συμβουλίου είναι διετής, αρχίζει την 1η Ιανουαρίου του 2019 και λήγει την 31η Δεκεμβρίου του 2020.

 

ΠΥΣΠΕ Β' ΑΘΗΝΑΣ

Α. Τακτικά μέλη

  1. Παπαγιάννη Αικατερίνη, κλ. ΠΕ70, Αναπληρώτρια Δ/ντρια της Δ/νσης ΠΕ Β΄ Αθήνας, ως Πρόεδρος.
  2. Σκριβάνου Ιωάννα, κλ. ΠΕ70, του 12ου Δημ. Σχολείου Χαλανδρίου, ως Αντιπρόεδρος.
  3. Καχρίλα Θεοδώρα, κλ. ΠΕ70, του 3ου Δημ. Σχολείου Αμαρουσίου.
  4. Γεωργόπουλος Σωτήριος, κλ. ΠΕ70, Δ/ντής του 6ου Δημ. Σχολείου Βριλησσίων, ως αιρετό μέλος                   
  5. Σαρδέλης Ιωάννης, κλ. ΠΕ70, του 1ου Δημ. Σχολείου Ν. Ερυθραίας, ως αιρετό μέλος

Β. Αναπληρωματικά μέλη αντίστοιχα

  1. Δουρούκας Κωνσταντίνος, κλ. ΠΕ70, Δ/ντης του 16ου Δ.Σ. Αμαρουσίου.
  2. Τζήκα Αναστασία, κλ. ΠΕ70, του 5ου Δημ. Σχολείου Χολαργού.
  3. Αλβανός Δούκας, κλ. ΠΕ70, του 1ου Δημ. Σχολείου Αμαρουσίου.
  4. Βλαχόπουλος Νικόλαος, κλ.ΠΕ70, Δ/ντής του 3ου Δημ. Σχολείου Μεταμόρφωσης,ως αναπληρωματικό αιρετό μέλος
  5. Λιάκου Κωνσταντίνα, κλ. ΠΕ60, του 2ου Νηπ. Μεταμόρφωσης, ως αναπληρωματικό αιρετό μέλος

Εκπρόσωποι ειδικών περιπτώσεων

Ι. Εκπρόσωποι της Ομοσπονδίας Ιδιωτικών Εκπαιδευτικών Λειτουργών Ελλάδας (Ο.Ι.Ε.Λ.Ε.)

Α. Τακτικά μέλη

  1. Σαρρής Χρήστος, κλ. ΠΕ4.02, του Ιδιωτικού Σχολείου «Κωστέα-Γείτονα»
  2. Χριστόπουλος Γιώργος, κλ. ΠΕ70, του Ιδιωτικού Σχολείου «Μοντεσσοριανά Σχολεία».

Β. Αναπληρωματικά μέλη αντίστοιχα

  1. Κωστούση Ευγενία, κλ. ΠΕ11, του Ιδιωτικού Σχολείου «Γεννάδειος Σχολή».
  2. Κάζαγλης Δημήτριος, κλ. ΠΕ11, του Ιδιωτικού Σχολείου «Ιόνιος Σχολή».

Επιπλέον τακτικά και αναπληρωματικά μέλη στο εν λόγω Συμβούλιο, όταν κρίνονται θέματα επιλογής στελεχών εκπαίδευσης ως εξής:

  1. Τακτικά μέλη
  1. Λιούμπη Παρασκευή, κλ. ΠΕ11, Συντονίστρια εκπαιδευτικού έργου, του 2ου ΠΕΚΕΣ Αττικής.
  2. Τζώρτζης Θεόφιλος, κλ. ΠΕ70,  του 5ου Δημ. Σχολείου Βριλησσίων, εκπαιδευτικός με 15ετή υπηρεσία.
  1. Αναπληρωματικά μέλη αντίστοιχα
  1. Ταβουλάρη Ζαχαρούλα, κλ. ΠΕ70, Συντονίστρια εκπαιδευτικού έργου, του 2ου ΠΕΚΕΣ Αττικής
  2. Κιργινάς Σωτήριος, κλ. ΠΕ70,  του 11ου Δημ. Σχολείου Ν. Ιωνίας, εκπαιδευτικός με 15ετή υπηρεσίας

Γραμματέας ορίζεται η Βαλαλή Μαρία, κλάδου ΠΕ Διοικητικού-Οικονομικού, που υπηρετεί στη Δ/νση ΠΕ Β΄ Αθήνας, με αναπληρώτριά της την Βλάμη Αγγελική, ειδικότητας ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων, που υπηρετεί στη Δ/νση ΠΕ Β΄ Αθήνας.

Η θητεία των τακτικών και των αναπληρωματικών μελών του ανωτέρω Συμβουλίου είναι διετής, αρχίζει την 1η Ιανουαρίου του 2019 και λήγει την 31η Δεκεμβρίου του 2020.

 

ΠΥΣΠΕ Γ' ΑΘΗΝΑΣ

Α. Τακτικά μέλη

  1. Στάμος Αδάμ, κλ. ΠΕ70, Διευθυντής της Δ/νσης ΠΕ Γ΄ Αθήνας, ως Πρόεδρος.
  2. Μεϊντάση Αθανασία, κλ. ΠΕ70, του 1ου Ειδ. Δημ. Σχολείου Περιστερίου, ως Αντιπρόεδρος.
  3. Γελαδάρης Επαμεινώνδας, κλ. ΠΕ70, του 25ου Δημ. Σχολείου Ιλίου, ως μέλος.
  4. Δασκαλάκη Όλγα, κλ. ΠΕ70, του 24ου Δημ. Σχολείου Ιλίου, ως αιρετό μέλος.
  5. Παληγεώργος Βασίλειος, κλ. ΠΕ70, του 30ου Δημ. Σχολείου Περιστερίου, ως αιρετό μέλος.

Β. Αναπληρωματικά μέλη αντίστοιχα

  1. Καρούσος Δημήτριος, κλ. ΠΕ70 Προϊστάμενος Εκπ/κών Θεμάτων της Δ/νσης ΠΕ   Γ΄ Αθήνας
  2. Παπαδοπούλου Χριστίνα, κλ. ΠΕ70, του 2ου Δημ. Σχολείου Χαϊδαρίου.
  3. Χρονόπουλος Γεώργιος, κλ. ΠΕ70, του 3ου Δημ. Σχολείου Καματερού.
  4. Τσουκάλης Δημήτριος, κλ. ΠΕ70, Αναπλ. Δ/ντής του 6ου Δημ. Σχολείου Χαϊδαρίου, ως αναπληρωματικό αιρετό μέλος
  5. Κουμπή Σοφία, κλ. ΠΕ06, του 4ου Δημ. Σχολείου Περιστερίου, ως αναπληρωματικό αιρετό μέλος.

Εκπρόσωποι ειδικών περιπτώσεων. Εκπρόσωποι της Ομοσπονδίας Ιδιωτικών Εκπαιδευτικών Λειτουργών Ελλάδας (Ο.Ι.Ε.Λ.Ε.)

Α. Τακτικά μέλη

       1. Κουρουτός Μιχάλης, κλ. ΠΕ03, του Ιδιωτικού Σχολείου «Λεόντειο Λύκειο Πατησίων»

       2. Γούλας Αλέξανδρος, κλ. ΠΕ07, του Ιδιωτικού Σχολείου «Ι.Μ. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ»

Β. Αναπληρωματικά μέλη αντίστοιχα

     1. Χριστόπουλος Γεώργιος, κλ. ΠΕ70, του Ιδιωτικού Σχολείου «ΜΟΝΤΕΣΣΟΡΙΑΝΑ ΣΧΟΛΕΙΑ»

     2. Κάζαγλης Δημήτριος, κλ. ΠΕ11, του Ιδιωτικού Σχολείου «Ιόνιος Σχολή».

Επιπλέον τακτικά και αναπληρωματικά μέλη στο εν λόγω Συμβούλιο, όταν κρίνονται θέματα επιλογής στελεχών εκπαίδευσης ως εξής:

A.   Τακτικά μέλη

  1. Τσιαμπάση Φανή, κλ.ΠΕ70, Συντονίστρια εκπαιδευτικού έργου, του 3ου ΠΕΚΕΣ Αττικής.
  2. Παπάρα Γεωργία , κλ. ΠΕ70, του 33ου Δημ. Σχολείου Περιστερίου, εκπαιδευτικός με 15ετή υπηρεσία.  

B.   Αναπληρωματικά μέλη αντίστοιχα

  1. Τσούτσουβα Μαρία, κλ. ΠΕ70, Συντονίστρια εκπαιδευτικού έργου, του 3ου ΠΕΚΕΣ Αττικής.
  2. Αλεξόπουλος Κωνσταντίνος, κλ. ΠΕ70, του 45ου Δημ. Σχολείου Περιστερίου, εκπαιδευτικός με 15ετή υπηρεσία.

Γραμματέας ορίζεται η Δούναβη Ελένη, ειδικότητας ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων, της Δ/νσης ΠΕ Γ΄ Αθήνας, με αναπληρώτριά της την Μπονταϊτη Φωτεινή, κλάδου ΠΕ Διοικητικού-Οικονομικού, της Δ/νσης ΠΕ Γ΄ Αθήνας.

Η θητεία των τακτικών και των αναπληρωματικών μελών του ανωτέρω Συμβουλίου είναι διετής, αρχίζει την 1η Ιανουαρίου του 2019 και λήγει την 31η Δεκεμβρίου του 2020.

 

ΠΥΣΠΕ Δ' ΑΘΗΝΑΣ

Α. Τακτικά μέλη

  1. Κέντρος Γεώργιος, κλ. ΠΕ70, Διευθυντής της Δ/νσης ΠΕ Δ΄ Αθήνας, ως Πρόεδρος.
  2. Μαντζαβράκου Ανθή, κλ. ΠΕ70, του 2ου Δημ. Σχολείου Ν. Σμύρνης, ως       Αντιπρόεδρος.
  3. Θανόπουλος Ιωάννης, κλ. ΠΕ70, του 1ου Δημ. Σχολείου Π. Φαλήρου.
  4. Χατζηδημητρίου Ευστράτιος κλ. ΠΕ70, Δ/ντής του 6ου Δημ. Σχολείου Αγ. Δημητρίου, ως αιρετό μέλος.
  5. Μιχαλιού Αικατερίνη, κλ. ΠΕ70, Αναπλ. Δ/ντρια του 11ου Δημ. Σχολείου Αγ. Δημητρίου, ως αιρετό μέλος.

Β. Αναπληρωματικά μέλη αντίστοιχα

1. Σαγιά Γεωργία, κλ. ΠΕ70, Προϊσταμένη Εκπ/κών Θεμάτων της Δ/νσης ΠΕ Δ΄ Αθήνας

  1. Πάστρα Αργυρώ, κλ. ΠΕ70, του 4ου Δημ. Σχολείου Αργυρούπολης.
  2. Τσιγκούνης Ιωάννης, κλ. ΠΕ70, του 12ου Δημ. Σχολείου Γλυφάδας.
  3. Ψυχογυιός Βελισσάριος, κλ. ΠΕ70, Υποδ/ντής του 5ου Δημ. Σχολείου Μοσχάτου, ως αναπληρωματικό αιρετό μέλος.
  4. Αναγνωσταράς Ιωάννης, κλ. ΠΕ70, Υποδ/ντής του 14ου Δημ. Σχολείου Γλυφάδας, ως αναπληρωματικό αιρετό μέλος.

Εκπρόσωποι ειδικών περιπτώσεων

Ι. Εκπρόσωποι της Ομοσπονδίας Ιδιωτικών Εκπαιδευτικών Λειτουργών Ελλάδας (Ο.Ι.Ε.Λ.Ε.)

Α. Τακτικά μέλη

  1. Κουρουτός Μιχάλης, κλ. ΠΕ03, του Ιδιωτικού του Ιδιωτικού Σχολείου «Λεόντειο Σχολή Πατησίων».
  2. Κωστούση Ευγενία, κλ. ΠΕ11, της «ΓΕΝΝΑΔΕΙΟΥ Σχολής»

Β. Αναπληρωματικά μέλη αντίστοιχα

  1. Καραμεσίνης Φώτης, κλ. ΠΕ02, του Ιδιωτικού Σχολείου «ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΓΕΙΤΟΝΑ ΒΑΡΗΣ».
  2. Χριστόπουλος Γεώργιος, κλ. ΠΕ70, του Ιδιωτικού Σχολείου «ΜΟΝΤΕΣΣΟΡΙΑΝΑ ΣΧΟΛΕΙΑ»

Επιπλέον τακτικά και αναπληρωματικά μέλη στο εν λόγω Συμβούλιο, όταν κρίνονται θέματα επιλογής στελεχών εκπαίδευσης ως εξής:

A.       Τακτικά μέλη

  1. Σαλαγιάννη Μαρία, κλ. ΠΕ60, Συντονίστρια εκπαιδευτικού έργου, του 4ου ΠΕΚΕΣ Αττικής.
  2. Μπελιά Ελένη, κλ. ΠΕ70, του 6ου Δημ. Σχολείου Αλίμου, εκπαιδευτικός με 15ετή υπηρεσία.

B.   Αναπληρωματικά μέλη αντίστοιχα

  1. Ζουγανέλη Άννα, κλ. ΠΕ70, Συντονίστρια εκπαιδευτικού έργου, του 4ου ΠΕΚΕΣ Αττικής.
  2. Βαρυτιμιάδης Θεόδωρος, κλ. ΠΕ70, του 1ου Δημ. Σχολείου Ελληνικού, εκπαιδευτικός με 15ετή υπηρεσία. 

Γραμματέας ορίζεται ο Σακογιάννης Ιωάννης, κλ. ΠΕ70, ο οποίος υπηρετεί με απόσπαση στη Δ/νση ΠΕ Δ΄ Αθήνας με αναπληρώτριά του την Παυλιόγλου Χρυσάνθη, κλάδου ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων της Δ/νσης ΠΕ Δ΄ Αθήνας.

Η θητεία των τακτικών και των αναπληρωματικών μελών του ανωτέρω Συμβουλίου είναι διετής, αρχίζει την 1η Ιανουαρίου του 2019 και λήγει την 31η Δεκεμβρίου του 2020.

 

ΠΥΣΠΕ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Α. Τακτικά μέλη

  1. Ξυθάλη Βασιλική, κλ. ΠΕ70, Διευθύντρια της Δ/νσης ΠΕ Ανατ. Αττικής, ως Πρόεδρος
  2. Ντότσικα Μαγδαληνή, κλ.ΠΕ70, του 4ου Δημ. Σχολείου Αχαρνών, ως Αντιπρόεδρος  
  3. Προκοπίου Χρήστος, κλ. ΠΕ70,   του       3ου Δημ. Σχολείου Βούλας                                                   
  4. Τρίμπος Δημήτριος, κλ. ΠΕ70, του 27ου Δημ. Σχολείου Αχαρνών, ως αιρετό μέλος              
  5. Πούλος Άγγελος, κλ. ΠΕ70, του 3ου Δημ. Σχολείου Γέρακα, ως αιρετό μέλος

Β. Αναπληρωματικά μέλη αντίστοιχα

  1. Νικολετσόπουλος Δημήτριος, κλ. ΠΕ70, Προϊστάμενος Εκπ/κών Θεμάτων της Δ/νσης ΠΕ Ανατ. Αττικής.  
  2. Λιόντου Ευφροσύνη, κλ. ΠΕ70, του       13ου Δημ. Σχολείου Αχαρνών.
  3. Λεμπέσης Κυριάκος, κλ. ΠΕ70, του       4ου Δημ. Σχολείου Βούλας                                                        
  4. Σφυρή Μαρία, κλ. ΠΕ70, του 22ου Δημ. Σχολείου Αχαρνών, ως αναπληρωματικό αιρετό μέλος.
  5. Ρούπας Ιωάννης, κλ. ΠΕ70, Υποδ/ντής του 1ου Δημ. Σχολείου Παιανίας, ως αναπληρωματικό αιρετό μέλος.

Εκπρόσωποι ειδικών περιπτώσεων

Ι. Εκπρόσωποι της Ομοσπονδίας Ιδιωτικών Εκπαιδευτικών Λειτουργών Ελλάδας (Ο.Ι.Ε.Λ.Ε.)

Α. Τακτικά μέλη

  1. Κουρουτός Μιχάλης, κλ. ΠΕ03, του Ιδιωτικού Σχολείου «Λεόντειο Λύκειο Πατησίων».
  2. Γούλας Αλέξανδρος, κλ. ΠΕ07, του Ιδιωτικού Σχολείου «Ι.Μ. Παναγιωτοπούλου».

Β. Αναπληρωματικά μέλη αντίστοιχα

     1. Σαρρής Χρήστος, κλ. ΠΕ4.02, του Ιδιωτικού Σχολείου «ΚΩΣΤΕΑ-ΓΕΙΤΟΝΑ»

     2. Ντάλα Έλλη, κλ. ΠΕ70, του Ιδιωτικού Εκπαιδευτηρίου «Ο ΠΛΑΤΩΝ»

 

Επιπλέον τακτικά και αναπληρωματικά μέλη στο εν λόγω Συμβούλιο, όταν κρίνονταιθέματα επιλογής στελεχών εκπαίδευσης ως εξής:

A.   Τακτικά μέλη

  1. Ευθυμιοπούλου Αγαπούλα, κλ. ΠΕ60,Συντονίστρια εκπαιδευτικού έργου του 5ου ΠΕΚΕΣ Αττικής
  2. Τσαμπαλίκας Μιχαήλ , κλ. ΠΕ70, του Δημ. Σχολείου Τύμβου Μαραθώναεκπαιδευτικός με 15ετή υπηρεσία 

B.  Αναπληρωματικά μέλη αντίστοιχα

  1. Χαρίτος Βασίλειος, κλ. ΠΕ70,Συντονιστής εκπαιδευτικού έργου του 5ου ΠΕΚΕΣ Αττικής
  2. Δέδε Δέσποινα , κλ. ΠΕ70, του 6ου Δημ. Σχολείου Γέρακα       εκπαιδευτικός με 15ετή υπηρεσία  

Γραμματέας ορίζεται η Αργυράκη Σταυρούλα, ειδικότητας ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων, που υπηρετεί στη Δ/νση ΠΕ Ανατολικής Αττικής, με αναπληρώτριά της τη Βασιλείου Κωνσταντίνα, ειδικότητας ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων, που υπηρετεί στη Δ/νση ΠΕ Ανατολικής Αττικής.

Η θητεία των τακτικών και των αναπληρωματικών μελών του ανωτέρω Συμβουλίου είναι διετής, αρχίζει την 1η Ιανουαρίου του 2019 και λήγει την 31η Δεκεμβρίου του 2020.

 

ΠΥΣΠΕ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Α. Τακτικά μέλη

  1. Σπύρου Παναγιώτης, κλ. ΠΕ70, Διευθυντής της Δ/νσης ΠΕ Δυτικής Αττικής, ως Πρόεδρος.
  2. Βαβούλη Σταμάτα, κλ. ΠΕ70, του 4ου Δημ. Σχολείου Ασπροπύργου, ως Αντιπρόεδρος.
  3. Λάμψας Νικόλαος, κλ. ΠΕ70, του 3ου Δημ. Σχολείου Μεγάρων,   ως μέλος.                                                                                       
  4. Μπίρμπας Θεόδωρος, κλ. ΠΕ70, Δ/ντής του 9ου Δημ. Σχολείου Ελευσίνας, ως αιρετό μέλος
  5. Ιακώβου Λεμονιά, κλ. ΠΕ70,  του 10ου Δημ. Σχολείου Ελευσίνας, ως αιρετό μέλος.        

Β. Αναπληρωματικά μέλη αντίστοιχα

  1. Χαλάτση  Λουλούδη, κλ. ΠΕ70, Προϊσταμένη Εκπ/κών Θεμάτων της Δ/νσης ΠΕ Δυτ. Αττικής
  2. Ελευθεριάδη Σοφία, κλ. ΠΕ60, του 9ου Νηπ. Ελευσίνας,
  3. Νιαγουλίδης Θεόδωρος, κλ. ΠΕ70, του 5ου Δημ. Σχολείου Ελευσίνας
  4. Γεωργούλης Κωνσταντίνος, κλ. ΠΕ70Δ/ντής του 7ου Δημ. Σχολείου Μεγάρων, ως αναπληρωματικό αιρετό μέλος.
  5. Ηλιοπούλου Σταυρούλα, κλ. ΠΕ70, Υποδ/ντρια του 10ου Δημ. Σχολείου Ελευσίνας, ως αναπληρωματικό αιρετό μέλος.

Εκπρόσωποι ειδικών περιπτώσεων

Ι. Εκπρόσωποι της Ομοσπονδίας Ιδιωτικών Εκπαιδευτικών Λειτουργών Ελλάδας (Ο.Ι.Ε.Λ.Ε.)

Α. Τακτικά μέλη

  1. Κάζαγλης Δημήτριος, κλ. ΠΕ11, της Ιδιωτικής Σχολής «ΙΟΝΙΟΣ».
  2. Γούλας Αλέξανδρος, κλ. ΠΕ07, του Ιδιωτικού Σχολείου «Ι.Μ. Παναγιωτοπούλου».

Β. Αναπληρωματικά μέλη αντίστοιχα

  1. Διαβολάκης Θανάσης, κλ. ΠΕ11, που υπηρετεί στα εκπαιδευτήρια «Αυγουλέα-Λιναρδάτου»
  2. Κωστούση Ευγενία, κλ. ΠΕ11, που υπηρετεί στη «Γεννάδειο Σχολή»

Επιπλέον τακτικά και αναπληρωματικά μέλη στο εν λόγω Συμβούλιο, όταν κρίνονται θέματα επιλογής στελεχών εκπαίδευσης ως εξής:

   A.     Τακτικά μέλη

  1. Κουφόπουλος Ιωάννης, κλ. ΠΕ70,Συντονιστής εκπαιδευτικού έργου του 3ου ΠΕΚΕΣ Αττικής
  2. Θηβαίου Στυλιανή, κλ. ΠΕ70, του 10ου Δημ. Σχολείου Ασπροπύργου,εκπαιδευτικός με 15ετή υπηρεσία  

B.    Αναπληρωματικά μέλη αντίστοιχα

  1. Βουβούση Μαρία, κλ. ΠΕ60,Συντονίστρια εκπαιδευτικού έργου του 3ου ΠΕΚΕΣ Αττικής
  2. Αντωνιάδη Παναγιώτα,   κλ. ΠΕ70, του 9ου Δημ. Σχολείου Ελευσίνας,εκπαιδευτικός με 15ετή υπηρεσία  

Γραμματέας ορίζεται η Ζαφείρη Ήρα, κλ.ΠΕ79.01, η οποία υπηρετεί με απόσπαση στη Δ/νση Π.Ε. Δυτ. Αττικής, με αναπληρώτριά της την Κωστακιώτη Αικατερίνη, ειδικότητα ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, η οποία υπηρετεί στη Δ/νση ΠΕ Δυτικής Αττικής.

Η θητεία των τακτικών και των αναπληρωματικών μελών του ανωτέρω Συμβουλίου είναι διετής, αρχίζει την 1η Ιανουαρίου του 2019 και λήγει την 31η Δεκεμβρίου του 2020.

 

ΠΥΣΠΕ ΠΕΙΡΑΙΑ

Α.Τακτικά μέλη:

  1. Νίκας Λεωνίδας, κλ. ΠΕ70, Διευθυντής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά, ως Πρόεδρος
  2. Μανωλάκος Πέτρος, κλ. ΠΕ70, του 1ου Ειδικού Δημ. Σχολείου Πειραιά,ως Αντιπρόεδρος.            
  3. Λιάπη Βασιλική, κλ. ΠΕ70, του 23ου Δημ. Σχολείου Κερατσινίου, ως μέλος.
  4. Λεπτουργίδου Αικατερίνη, κλ. ΠΕ70, του 12ου Δημ. Σχολείου Κερατσινίου, ως αιρετό μέλος.
  5. Μεντάκης Αναστάσιος, κλ. ΠΕ79.01, του 1ου Δημοτικού Σχολείου Πειραιά, ως αιρετό μέλος.

Β. Αναπληρωματικά μέλη αντίστοιχα

  1. Σακκιώτης Ιωάννης , κλ. ΠΕ70, Προϊστάμενος Εκπ/κών Θεμάτων της Δ/νσης ΠΕ Πειραιά
  2. Νικολάου Ηλίας, κλ. ΠΕ70, του 3ου Δημ. Σχολείου Κορυδαλλού.
  3. Κιναλή Μαρία, κλ. 70, του 40ου Δημ. Σχολείου Πειραιά.
  4. Κουτσώνης Βύρωνας, κλ. ΠΕ70, του 18ου Δημ. Σχολείου Πειραιά.
  5. Σαββάκη Ελένη , κλ. ΠΕ70, Δ/ντρια του 9ου Δημ. Σχολείου Πειραιά.

Εκπρόσωποι ειδικών περιπτώσεων

Ι. Εκπρόσωποι της Ομοσπονδίας Ιδιωτικών Εκπαιδευτικών Λειτουργών Ελλάδας (Ο.Ι.Ε.Λ.Ε.)

Α. Τακτικά μέλη

  1. Κουρουτός Μιχάλης, κλ. ΠΕ03, που υπηρετεί στο «ΛΕΟΝΤΕΙΟ Λύκειο Πατησίων»».
  2. Χριστόπουλος Γιώργος, κλ. ΠΕ70, που υπηρετεί στα «ΜΟΝΤΕΣΣΟΡΙΑΝΑ ΣΧΟΛΕΙΑ».

Β. Αναπληρωματικά μέλη αντίστοιχα

  1. Καραμεσίνης Φώτης, κλ. ΠΕ02, των εκπαιδευτηρίων «ΓΕΙΤΟΝΑ ΒΑΡΗΣ».
  2. Κωστούση Ευγενία, κλ. ΠΕ11, που υπηρετεί στη «Γεννάδειο Σχολή»

Επιπλέον τακτικά και αναπληρωματικά μέλη στο εν λόγω Συμβούλιο, όταν κρίνονται θέματα επιλογής στελεχών εκπαίδευσης ως εξής:

A.         Τακτικά μέλη

  1. Μέλλιου Κυριακή, κλ. ΠΕ60, Συντονίστρια εκπαιδευτικού έργου, του 6ου ΠΕΚΕΣ Αττικής.
  2. Τσουλφάς Θεόδωρος , κλ. ΠΕ70, του 1ου Δημ. Σχολείου Δραπετσώνας, εκπαιδευτικός με 15ετή υπηρεσία.

B.     Αναπληρωματικά μέλη αντίστοιχα

  1. Καλαματιανού Μαρία, κλ. ΠΕ70, Συντονίστρια εκπαιδευτικού έργου, του 6ου ΠΕΚΕΣ Αττικής.
  2. Καπλάνη Μαρία, κλ. ΠΕ70, του 12ου Δημ. Σχολείου Πειραιά, εκπαιδευτικός με 15ετή υπηρεσία.

Γραμματέας ορίζεται η Κάτσαρη Δωροθέα, ειδικότητας ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων, που υπηρετεί στη Δ/νση ΠΕ Πειραιά, με αναπληρώτριά της, την Τσολάκη Αικατερίνη, κλάδου ΠΕ Διοικητικού-Οικονομικού, που υπηρετεί στη Δ/νση ΠΕ Πειραιά.

Η θητεία των τακτικών και των αναπληρωματικών μελών του ανωτέρω Συμβουλίου είναι διετής, αρχίζει την 1η Ιανουαρίου του 2019 και λήγει την 31η Δεκεμβρίου του 2020.